Doküman >> ProcDump32 Hakkında (7759 Okunma)

Tam Metin:YazdırPaylaş

ProcDump32, 32 adet farklı sıkıştırıcıların yarattığı korumalı dosyaları açmakla görevlendirilmiştir. İngilizce olmasına rağmen kullanımı gayet basittir. Açılan pencerede ayrıca Resource Hacker için işe yarayan programın çalışıp çalışmadığını anlatan bir işlem yöneticisi mevcut.

Başlangıç için bilmeniz gereken tek şey sağ üstte yer alan "Unpack" butonudur. Bu butona bastığınızda karşınıza gelecek olan 32 farklı sıkıştırıcı adından Language 2000 ile öğrendiğiniz adı seçiyorsunuz. Eğer Language 2000 size bir sonuç vermediyse "Unknown" seçeneğini seçiyoruz. (Bu buton uygulamanın satırlarını tek tek tarayarak sıkıştırıcının adını bulurken aynı zamanda sıkıştırıcının açabilip açamadığını test edecektir.) "OK"a bastığınızda unpack edilecek uygulama dosyasını seçmenizi isteyecektir. .exe dosyasını seçin ve "Aç"a basın. Eğer "Unknown" seçtiyseniz kendi kendine tarayıp korumayı kaldırınca dosyayı farklı adla kaydetmenizi isteyen pencere çıkacak. Aynı isimle de kaydedebilirsiniz fakat bu bir önlem. Çünkü programcı koruma almış olabilir. Ancak özel bir sıkıştırıcı belirlediyseniz karşınıza "Press hit ok when..." iletisi çıkacaktır. Bunu görünce yapacağınız ilk şey durum çubuğuna bakıp seçtiğiniz programın çalıştığından emin olmaktır. Program çalışıyorsa "Tamam"a basın. Yine işlem bitince farklı kaydet penceresi gelecektir.

Eğer dosyayı seçtikten sonra "Process is not 32 bit or can't be loaded..." iletisi çıkarsa işlemini bir problemden dolayı yapılamayacaktır. Bunun sebebi dosyanın garip bir kaynağa sahip olması, Win32 uygulaması olmaması, yüklenememesi, çabucak bitmesi yada kontrol etmek için çok az satırı olması olabilir. Bu beş uyarı da geçersiz olabilir. Ancak bilinenler bu kadar.

ProcDump32 indirmek için tıklayın.

Dil:

Türkçe (TR)

Eklenme Tarihi:

17.03.2010 02:04:59

Ekleyen:

Volkan Gezer

Etiketler:
Yorum Yaz

Adı Soyadı:
E-Posta (gösterilmeyecek):
Başlık:
Yorum:
Güvenlik Kodu: 880706


Makaleye Yapılan Yorumlar


Yorum Bulunamadı!
Sayfa Başı